Bolnički krevet može postati potreba u vašem životu, bilo da sebi želite da omogućite udobnije ležanje tokom lečenja, ili ako brinete o nekome ko se oporavlja od bolesti.
Kućna nega pacijenta je veoma zahtevan zadatak koji neretko podrazumeva kupovinu specijalne medicinske opreme.
U nju spadaju i bolnički kreveti. Bolnički krevet može olakšati tok bolesti pacijentu, ali i pomoći negovatelju da pruži bolju negu. To, sa običnim krevetom, ne možemo postići.
Generalno malo znamo o medicinskoj nezi, pa izbor bolničkog kreveta postaje težak zadatak. U nastavku teksta pročitajte ključne stvari koje treba da znate kako biste odabrali pravi bolnički krevet.
Kada su u pitanju vrste bolničkih kreveta, možemo ih podeliti u dve, osnovne grupe: manuelni i električni (bolnički kreveti sa elektromotorom).
Manuelni bolnički kreveti spadaju u povoljnije opcije za pacijente i njihove negovatelje. Međutim, ovi bolnički kreveti zato imaju manje mogućnosti kada se radi o promeni pozicije kreveta, koja pritom može biti teška za rukovanje i samom pacijentu.
Električni bolnički krevet ima mnogo više opcija za promenu položaja, i njime se veoma lako manipuliše. U ponudi sajta Ortopedija - Novi život, možete pronaći i električne krevete, manjih i većih dimenzija, koji imaju daljinski upravljač, i izuzetno su laki za upotrebu.
Odluku o tome koji od ove dve kategorije bolničkih kreveta ćete izabrati, donesite prema vrsti pacijenta o kojem brinete. Uzmite u obzir sledeće parametre:
Razmislite o prirodi bolesti pacijenta. Osim mesta gde će ležati, da li će mu biti potrebno još nešto?
Sve to spada u dodatnu opremu koju bolnički kreveti moraju imati, da bi bili funkcionalni pacijentu, ali da bi vama olakšali posao oko nege.
Ponekad su ovakve stvari/oprema/priključci sastavni deo bolničkih kreveta. U skladu sa potrebama pacijenta, trebalo bi razmisliti o tome šta uvrstiti na spisak neophodne dodatne opreme za bolnički krevet.
Dušek za bolnički krevet je jednako važan kao i izbor kvalitetnog kreveta. Od dušeka zavisi koliko će pacijentu biti udobno u krevetu, posebno ako duže vreme provodi ležeći.
Kvalitetan bolnički dušek može da spreči pojavu dekubita, treba dobro da podnosi znojenje, da ne zadržava vlagu, i da bude otporan na bakterije.
Kao što smo nagovestili, različiti bolnički kreveti (iz obe kategorije) nude različite opcije za olakšavanje korišćenja, i imaju različite karakteristike.
Ukoliko se pitate kakve karakteristike bolnički krevet treba da ima - to, opet, zavisi od potreba pacijenta i od vaše mogućnosti. Ovo su neke od osnovnih karakteristika koje bolnički krevet mora da ima, da bi zadovoljio potrebe korisnika.
Svi bolnički kreveti imaju različite opcije za promenu položaja. Te opcije su uglavnom vezane za potrebe pacijenta, ali i njegove mogućnosti.
Ortopedija - Novi život ima raznovrsnu ponudu bolničkih kreveta, koja, osim kreveta standardne funkcije podešavanja visine, uzglavlja i nogu, ima i krevete sa različitim opcijama, kao što su:
Kupovina bolničkog kreveta (pa i dušeka) je ozbiljna investicija, i sigurni smo da biste želeli da osigurate njegovu dugovečnost.
Znamo da i krevet i dušek dolaze u kontakt sa raznim supstancama tokom lečenja i ležanja pacijenta.
Ponekad je teško sprečiti takve pojave, ali postoji nekoliko stvari kojima možete preduprediti (prevremeno) propadanje bolničkog nameštaja:
Bolnički kreveti iz naše ponude su dizajnirani za osobe koje se zbog zdravstvenih problema ili invaliditeta moraju ležati. Pogodni su za formiranje inventara u staračkim domovima, bolnicama i drugim zdravstvenim ustanovama, ali i za privatno korišćenje.
Takođe, opremljeni smo krevetima sa dodatnim priključcima, specijalnim materijalima i inovativnim tehnologijama, koji mogu služiti u svrhu nege osoba sa paraplegijom, kvadriplegijom, mišićnom distrofijom, moždanim udarom i svim tipovima paraliza težeg stepena.
Pomoći ćemo vam da odaberete bolnički krevet koji odgovara vašim potrebama, i koji će pružiti maksimalnu udobnost bolesniku o kom brinete.
Kontaktirajte nas, Telefon:
+381 11 7621 952